Genel cerrahi uzmanlığı ilgi alanında geniş bir hastalık ve tedavi gurubu vardır. Bu tedavi gurubuna yönetimi ve cerrahisi çok zor olan travma, yanık ve yoğun bakım gibi bölümlerde dahildir. Bu denli geniş bir alana sahip olan genel cerrahi uzmanlığı, hekimlerin ilgilerine göre bazı alanlara daha fazla eğilmesini ve ayrıca son dönemde başlayan yan dal eğitimlerini doğurmuştur. 

Genel cerrah olarak Prof. Dr. Bahadır Ege, robotik - laparoskopik cerrahi dediğimiz, minimal invaziv cerrahi ve bu cerrahinin uygulama alanında yer alan sindirim sistemi cerrahisi, safra kesesi cerrahisi, gastroskopi ve kolonoskopi gibi endoskopik girişimleri yıllardır ve çok sayıda uygulama imkanı bulmuştur. Robotik cerrahi ile 2012 yılından beri birçok sayıda ve çeşitlilikte ameliyatlar yaptım. 

Gastrointestinal cerrahi kapsamında yemek borusu, mide ve ince barsak cerrahisi bulunmaktadır. Bu organların cerrahi hastalıkları ve genelde kanserlerinin tedavisi  kişisel cerrahi pratiğimde ve eğitimimde yıllar içerisinde çok sayıda ve çeşitlilikte yer aldı. Çoğunlukla bu organların cerrahisini robotik cerrahi veya laparoskopik cerrahi tekniklerle yapmaktayım.

Kolorektal cerrahi ve proktolojik uygulamalar; özellikle bu alanda özelleşme eğilimi, hasta ve vaka tecrübesi gerektirmektedir.Bilimsel çalışmalar bu bölgenin kanserlerine kolorektal  eğilimli ve eğitimli cerrahın yaklaşımının diğer cerrahlara göre ameliyat sonrasında hayatta kalma süresi  ve kolostomili / kolostomisiz yaşamak gibi birçok konuda daha etkili tedavi yaptığını göstermektedir.

Proktolojik yaklaşımlar çok farklı teknolojik cihazların kullanımını ve uygulamaları içerir. Ayrıca kolonoskopiyi de cerrahın uyguluyor olması hastanın bütüncül tedavisine çok katkı sağlamaktadır. Bu bölge hastalıkları kronik ağrı, kanama, akıntı ve yaşam kalitesinde düşme gibi birçok soruna sebep olmaktadır. Cerrrahın bu anlamda sabırlı, ulaşılabilir, hastasına hakim ve tüm cerrahi teknikleri ve teknolojileri kullanabiliyor olması çok önemlidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizimle iletişime geçin...

Kliniğimizi arayarak bilgi & randevu alabilir ya da tıbbi ikinci görüş formunu doldurarak Prof. Dr. Bahadır Ege'ye ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM TIBBİ İKİNCİ GÖRÜŞ