Minimal invaziv cerrahi olarak da bilinen ve hastalıkların karından açılan küçük deliklerden girilerek ameliyatların yapıldığı cerrahi uygulamalardır. Dünyada ve ülkemizde 1980’lerden sonra yaygınlaşmaya başlamıştır. Laparoskopik cerrahi birçok açıdan açık cerrahi uygulamalardan üstündür.

Her cerrahi uygulamada olduğu bu yöntemde de cerrahın deneyimi ve yaptığı vaka sayısı ve çeşitliliği ameliyatın başarısını etkilemektedir. Cerrahi eğitimine başladığım 2001 yılından beri birçok laparoskopik vaka gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Laparoskopik cerrahinin yeni versiyonu olan robotik cerrahi konusunda da deneyim sahibiyim.

Laparoskopik cerrahi ile birçok hastalık tedavi edilebilir. Özellikle fıtık cerrahisi ve safra kesesi cerrahisi en sık yapılan cerrahi uygulamalardandır. 

 

Laparoskopik cerrahi ile yaptığım ameliyatları şu şekilde sıralayabiliriz:

Laparoskopik Kolesistektomi (Safrakesesi Ameliyatı)

Laparoskopik Kasık Fıtığı Cerrahisi

Laparoskopik İnsizyonel Herni (Kesi Fıtığı Cerrahisi)

Laparoskopik Kolon Kanseri Cerrahisi

Laparoskopik Divertikül Cerrahisi

Laparoskopik Appendektomi

Laparoskopik Diagnosis (Tanı Amaçlı Laparoskopi)

Laparoskopik Nissen-Fundoplikasyonu (Laparoskopik Mide Fıtığı Ameliyatı)

Laparoskopik Diafram Herni Ameliyatı

Laparoskopik Obezite Ameliyatları

 

Laparoskopik cerrahi ile özellikle sorunlu safra keselerinin açığa dönülmeden tamamlanması cerrahın deneyimi ile yakından ilişkilidir. Özellikle çok atak geçirmiş safra keselerinin ameliyatının komplikasyonsuz yapılmasında deneyim sahibi olmak gerekir.

Ekibimiz bu anlamda en tecrübeli ekiplerden biridir. Yaklaşık 20 yıllık cerrahi tecrübemizle sizlere şifa vermeye çalışmaktayız.

Prof. Dr. Bahadır Ege’nin Google Scholar üzerinden tüm bilimsel araştırma yazılarına ulaşmak için tıklayınız.

Doktorunuza Sorun

 

 

 

Bizimle iletişime geçin...

Kliniğimizi arayarak bilgi & randevu alabilir ya da tıbbi ikinci görüş formunu doldurarak Prof. Dr. Bahadır Ege'ye ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM TIBBİ İKİNCİ GÖRÜŞ