Lazerle Hemoroidal Hastalık Tedavisi

Lazerle Hemoroidal Hastalık Tedavisi

 

Lazerle Hemoroidal Hastalık Tedavisi Nedir?

Hemoroidal hastalık toplumda en sık görülen hastalıklardan birisidir. Endüstriyel beslenme alışkanlıkları, uzun süre bilgisayar başında oturma, yanlış tuvalet alışkanlığı gibi sebeplerden dolayı da her geçen hemoroidal hastalık şikayeti artmaktadır.  Özellikle tuvalette akıllı telefonlarla zaman geçirmek tuvalette kalma süresini uzatarak hemoroidal hastalığa sebep olmaktadır.

 

Lazerle Hemoroidal Hastalık Tedavisi Ne Zaman Uygulanır?

Hemoroidal hastalığın büyük çoğunluğu diyet, sıcak oturma banyosu ve bazı ilaçlarla tedavi edilebilmektedir. Yalnızca %10’luk kısmına girişimsel işlem yapmak ihtiyacı doğar. Hemoroidal hastalık farklı evrelerde ve şiddeti değişken semptomlarla olabilir. Anal kanaldan dışarı sarkmış, prolabe olmuş hastalıklar çok daha fazla ağrılı ve kanamalı olabilir. Erken evre hastalıklarda genelde hemoroidal hastalık anal kanaldan dışarı sarkmaz, prolabe olmaz. Bu düzeydeki hastalıkta dışkılama sırasında kanama tek semptom olabilir.

 

Lazerle Hemoroidal Hastalık Tedavisi Avantajları

Yüksek teknolojik enerji cihazlarının hemoroidal hastalık tedavisinde kullanımı.Hemoroidal hastalığın tedavisi evresine ve semptomlarına göre yapılmalıdır. Her evreye aynı tedavi yöntemi uygulanması tedavi başarısını olumsuz etkiler. Bu nedenle cerrahın proktoloji konusunda uzmanlaşmış, deneyimli olması önemlidir. Hemoroidal hastalık tedavisinde yanlış yapılacak işlemlerde ciddi komplikasyonlar gelişebilir.

Yüksek teknolojik enerji cihazlarının hemoroidal hastalık tedavisinde kullanımı son dönemde artmıştır. Lazerde bunlardan birisidir. Ancak şu konu unutulmamalıdır ki hemoroidal hastalığın tedavisini cihazlar değil cerrah yapar. Yüksek teknoloji cihazların ameliyatlarda kullanımı da cerrahi deneyim ve tecrübe gerektirir.

 

Lazerle Hemoroidal Hastalık Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Lazer ile hemoroidal hastalık tedavisini biz genellikle erken evre hemoroidal hastalıklarda kullanıyoruz. Prolabe kronikleşmiş ileri evre hemoroidal hastalıkta lazer tedavisi genellikle istenen sonuçları vermemektedir. Erken evre hemoroidal hastalıkta lazer tedavisi güvenli ve başarılı bir şekilde uygulanabilir. Genellikle hastanede yatma gerektirmeyen günü birlik bir işlem olarak uygulanır. İşlem sonrası ciddi ağrı şikayeti beklenmez. Her teknolojik cihaz kullanımında olduğu gibi maliyet bu işlem içinde bir sorundur.

 

Hemoroidal Hastalıkta Kombine Tedavi Nedir?

Biz hemoroidal hastalığın tedavisinde kombine tedavileri ve yıllar içinde oluşturduğumuz tedavi konseptlerini uygulamaktayız. Bazen hastalar da aynı anda farklı evrede hemoroidal hastalık olabilir. Bu nedenle hem lazer tedavisi hem de diğer yöntemleri kombine ederek hastaya özgü tedavi planlaması yapmak gerekebilir.

 

Önceki BlogAnal Fistül Neden Oluşur?
Sonraki BlogKolon Kanserinden Korunma