Robotik Mide Kanseri Cerrahisi

Robotik Mide Kanseri Cerrahisi

 

Robotik Mide Kanseri Ameliyatı Nedir?

Robotik mide kanseri ameliyatı, kapalım cerrahi sistemle yapılan bir ameliyattır. Robotik cerrahi kullanılarak mide kanserinin cerrahi olarak tedavi edilmesidir.

 

Robotik Mide Kanseri Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Robotik mide kanseri cerrahisi kanserli mide dokusunun veya midenin tamamının cerrahi olarak çıkarıldığı ameliyattır. Hastaya yerleştirilen robotik enstürmanlar ile yapılır. Cerrah bu robotik enstürmanları 3 boyutlu görüntü sağlayan konsoldan yöneterek ameliyatları gerçekleştirir.

 

Robotik Mide Kanseri Ameliyatı Avantajları Nelerdir?

Tüm kapalı ameliyatlarda olduğu gibi robotik cerrahi ameliyatta da daha küçük kesiden ameliyat gerçekleştirilir. Ameliyat sonrası daha az ağrı ve daha küçük yaralar olur. Yara iyileşimi daha hızlı olabilir. Dar alanlarda cerraha avantaj sağlayan bir sistemdir.

 

Robotik Mide Kanseri Ameliyat Ücreti Nasıl Belirlenir?

Robotik cerrahi ameliyatları robotik kolların fiyatının döviz cinsinden hesaplanması nedeniyle maliyeti yüksek olmaktadır. Burada fiyatı etkileyen bir diğer unsursa kullanılacak robotik kol sayısıdır.

 

Başka Hangi Mide Hastalıklarında Robotik Cerrahi Kullanılır?

Reflü cerrahisi robotik cerrahi ile başarılı ir şekilde gerçekleştirilebilir. Yine midenin iyi seyirli stromal tümörleri de robotik cerrahi ile başarılı bir şekilde yapılabilir.

 

Önceki BlogAnal Fistül Neden Oluşur?
Sonraki BlogSafra Kesesi Cerrahisi