Robotik Kasık Fıtığı Ameliyatı

Robotik Kasık Fıtığı Ameliyatı

 

Robotik Kasık Fıtığı Ameliyatı Nedir?

Fıtık hastalığı toplumda sık görülen hastalıklardan biridir, tedavisi cerrahi olarak yapılır. Fıtık hastalığı insanda her iki kasıkta, göbekte ve eski ameliyat kesisi olan yerlerden gelişebilir. Robotik cerrahi ile fıtık ameliyatları son dönemde en sık yapılan robotik ameliyatlardandır. Hastalar için kapalı cerrahinin tüm avantajları robotik cerrahi ile de sağlanır. Kasık fıtığı özelinde yamanın fıtık defekti bölgesine dikilmesinde son derece kolaylık sağlar. Robotik cerrahide 3 boyutlu görüntü, el bileği hareketlerinin taklit ediliyor olması cerraha büyük avantaj sağlar. Laparoskopik cerrahide zorlukla yapılan veya yapılamayan manevraların yapılmasını sağlar.

 

Robotik Kasık Fıtığı Ameliyatı Tedavisinin Avantajları

 

Robotik kasık fıtığı ameliyatı ile fıtık defektinin ayrıştırılması ve uygulanacak mesh (yamanın) defektif alana uygulanması ve dikilmesi etkili ve kolay olmaktadır. Böylece fıtık hastalığının tedavisinin sağlanmasında başarı oranı yükselmektedir.

 

Robotik Kasık Fıtığı Ameliyatı Ücreti Nasıl Belirlenir?

Robotik cerrahinin en önemli dezavantajı ne yazık ki ücretlendirilmesinin yüksek olmasıdır.  Robotik cerrahide kullanılan kolların maliyeti döviz cinsinden hesaplandığı için maliyetler yükselmektedir.

 

Robotik Cerrahi Kullanım Alanları

Robotik cerrahi ile Kasık Fıtığı, göbek Fıtığı ve kesi yeri fıtığı (İnsizyonel Herni) başarılı bir şekilde yapılabilmektedir. Özellikle büyük göbek ve kesi yeri fıtıklarında robotik cerrahi ile onarımı mümkün olmaktadır. Kapalı cerrahinin tüm avantajları robotik cerrahi içinde geçerlidir. Küçük kesilerden ameliyat gerçekleştirilir ve hasta yeni defeklet oluşturulmaz. Kesi küçük olunca enfeksiyon, kanam ve ağrı ihtimalleri en aza indirilmiş olur.

 

Robotik Cerrahi Hasta Yorumları >>

 

Önceki BlogAnal Fistül Neden Oluşur?
Sonraki BlogRobotik Divertikülit Cerrahisi