Robotik Rektum Kanseri Cerrahisi

Robotik Rektum Kanseri Cerrahisi

 

Robotik Rektum Kanseri Cerrahisi Nedir?

Robotik rektum kanseri; robotik cerrahin başarılı bir şekilde uygulandığı hastalıklardan biridir. Pelvis gibi dar bir anatomik alanda robotik cerrahi uygulaması cerraha kolaylık sağlamaktadır. Hasta yüksek teknolojinin tüm imkanlarından faydalanmış olur.

 

Robotik Rektum Kanseri Cerrahisi Hangi Durumlar Tercih Edilir?

Robotik cerrahi laparoskopik cerrahinin uygulanabileceği tüm hastalarda başarılı bir şekilde yapılabilir. Ayrıca bir endikasyonu ya da kontraendikasyonu yoktur. Robotik cerrahi açısından pozisyonel nedenlerle anestezi riski olan hastalarda yapılması uygun olmayabilir. Kanama sorunu olan veya ciddi kan sulandırıcı kullanan hastalarda cerrahi yöntemin iyi değerlendirme gerekir.

 

Robotik Rektum Kanseri Cerrahisi Avantajları

Robotik rektum kanseri cerrahisi kapalı cerrahi yöntemdir. Daha küçük kesi, daha az yara ve kanama riski vardır. Dar alanda kolay hareket nedeniyle laparoskopik cerrahiden avantajlarıdır.

 

Robotik Rektum Kanseri Cerrahisi Dezavantajları Nelerdir?

En önemli dez avantajı maliyetin yüksek olmasıdır. Ayrıca bu sistem her hastanede bulunmamaktadır. Robotik ameliyatı yapacak hekimlerin robotik cerrahi eğitimi almış ve konsol cerrah sertifikasının olması gerekmektedir.

 

Robotik Rektum Kanseri Ameliyat Ücretini Belirleyen Unsular Nelerdir?

Robotik cerrahi fiyatını belirlenmesinde en önemli unsur, kullanılan kollar ve diğer cerrahi malzemelerdir. Bu sarf malzemesinin çoğu robotik cerrahiye özel malzemelerdir ve döviz cinsinden fiyatlandırılmaktadır.

 

Robotik Cerrahi Hangi Hastalıkları Tedavisinde Kullanılır?

Kolon ve Rektum Cerrahisi

Kasık Fıtığı Ameliyatı

Divertikülit Cerrahisi

Mide Cerrahisi

Reflü cerrahisi

Safra Kesesi Cerrahisi

İnsizyonel Herni (Kesi Fıtığı)

Göbek Fıtığı Cerrahisi

İnce Bağırsak Cerrahisi

 

Önceki BlogAnal Fistül Neden Oluşur?
Sonraki BlogRobotik Mide Kanseri Cerrahisi